Objednávka SSL certifikátu a správa v zákaznické administraci

Pokud máte zájem o zřízení SSL přístupu s důvěryhodným certifikátem (RapidSSL, QuickSSL, Let's Encrypt, případně již certifikát vlastníte), zašlete nám autorizovanou žádost prostřednictvím kontaktního formuláře. Cena za tuto službu se liší podle typu zvoleného certifikátu  - podrobnosti o SSL službě, nabízených certifikátech a cenách najdete na našich stránkách.
 
V případě splnění podmínek si můžete na webu zdarma aktivovat zabezpečení s důvěryhodným wildcard certifikátem DV SSL italské certifikační autority Actalis S.p.a. Tento certifikát je platný pro hlavní doménu a její subdomény.


SPRÁVA SSL CERTIFIKÁTU V ZÁKAZNICKÉ ADMINISTRACI
(platí pouze pro placené SSL certifikáty)

Po objednávce placeného SSL certifikátu získáte přístup ke správě služby. Budete mít přehled o expiraci SSL certifikátu, vystavených i zaplacených fakturách, typu SSL certifikátu apod. V případě, že si SSL certifikát budete nahrávat na svůj server, dáme vám prostor pro zadání tzv. CSR žádosti, jejíž detaily budeme potřebovat k vystavení certifikátu.

Kde sekci pro SSL certifikáty naleznete?

Přihlašte se do svého zákaznického účtu a po levé straně v menu se vám zobrazí nový odkaz "SSL certifikáty". Na tento odkaz klikněte a uvidíte všechny zavidované placené SSL certifikáty, které jste si u nás objednali.


Po zaevidování vámi objednaného nového SSL certifikátu si budete moci zobrazit detaily služby. Můžete tak kontrolovat, v jakém stavu se vaše objednávka právě nachází.

- čeká-li na platbu, stačí si v menu dohledat sekci Faktury a uhradit příslušnou výzvu k platbě.
- čeká-li na zadání CSR (v případech, kdy si sami nahráváte certifikát na svůj server), je potřeba nám poskytnout tzv. CSR žádost (klíč). Tu můžete vložit přes odkaz "zadat" (vizte obrázek).


V dalším kroku se vám již zobrazí formulář, do nějž vložíte svou CSR žádost a odešlete ji do systému.


Po zpracování platby a všech ostatních náležitostí se stav ve vašem zákaznickém účtu změní. Pohled na aktivní službu SSL certifikát můžete vidět na dalším obrázku.


Níže je potom samotný detail služby se všemi informacemi, které službu definují.Dostanu nějaké upozornění na blížící se expiraci svého SSL certifikátu?

Ano. 30 dní před expirací SSL certifikátu obdržíte na kontaktním e-mailu notifikační zprávu společně s fakturou na další fakturační období. Splatnost faktury je stejná jako u ostatních služeb, tedy 10 kalendářních dní. Po přijetí platby a případně splnění dalších náležitostí (výměna CSR žádosti) dojde k prodloužení SSL certifikátu. V zákaznické administraci následně uvidíte nové datum expirace služby.