Jak mohu nastavit alias ke svému webu?

Pokud vlastníte více domén, které si přejete směrovat na jeden webový prostor tak, aby domény zobrazily vždy stejný obsah, je možné využít aliasu.

U webhostingu Easy je poskytováno prvních 5 aliasů zdarma, u varianty Advanced prvních 10 a pro variantu Professional můžete využít až 15 aliasů v ceně. 


Jak nastavit alias

  1. Přihlaste se do své zákaznické administrace na https://admin.forpsi.com
  2. Klikněte si na ikonu "webhosting"
  3. Vyberte si web, u kterého si přejete nastavit alias, a klikněte na jeho název
  4. V nastavení webu zvolte záložku "aliasy"

V záložce "aliasy" v nastavení vašeho webu můžete další doménu přidat tak, že napíšete jméno nové domény do kolonky "přidat alias", vyberete si, zda chcete alias pouze pro web, pouze pro maily nebo web i mail dohromady a poté kliknete na tlačítko "přidej". Aby se přidaný alias skutečně zapsal na server a začal fungovat, je nutné po přidání všech nových domén kliknout na tlačítko "ULOŽIT TYPY" a u aliasové domény nastavit DNS záznamy stejně jako u hlavní domény. Pokud je alias pouze webový, stačí A záznam, pokud pouze mailový, stačí MX záznam.  

 

Jak nastavit alias (obrázkový návod)

 

1. Po přihlášení do zákaznické administrace klikněte na ikonu webhostingu

 
2. Ze seznamu webhostingu vyberte vámi požadovaný, a klikněte na jeho jméno
 
 

3. V nastavení webu zvolte záložku "aliasy". Návod pro nastavení aliasů najdete v pravém sloupci


4. Nastavte si u nově nastavené domény DNS záznamy stejně, jako jsou nastaveny u hlavní domény.
 
Pokud je na webu instalován SSL certifikát (tedy hlavní web je provozován na šifrovaném protokolu https) může se DNS záznam typu A  (IP adresa serveru) pro alias lišit od hodnoty nastavené na hlavní doméně. Pro více informací případně kontaktujte naši zákaznickou podporu na portálu support.forpsi.com