Omezení webů na VPS přes Plesk

Pro omezení webů, které hostujete na VPS můžete využít mod_bandwith, který buď je na VPS již nainstalovaný nebo ho lze jednoduše doinstalovat přes Plesk updater. Z levého menu System > Servervybereme funkci Updater
Za pomoci updateru  lze provést nejen nainstalování nové komponenty (jejíž funkčnost samozřejmě závisí na licenci), ale i upgrade na vyšší verzi Plesku.

POZOR
. Předem kompletního upgradu na vyšší verzi důrazně doporučujeme zálohovat celý server přes PowerPanel (případné problémy upgradu doporučujeme řešit na fóru programátorů Plesku - forum.parallels.com: ne vždy musí instalace poslední dostupné verze Plesku znamenat lepší funkčnost - často dochází k problémům při přechodu na jiné verze.)


 

Zde jsme vybrali Plesk 8.0.4 a z následujícího seznamu vybereme požadovanou komponentu - v tomto případě Bandwidth limiter for Apache (mod_bw)

 


Zakliknutím čtverečku vlevo se komponenta vybere a po kliknutí na Install v záhlaví seznamu se objeví potvrzovací dialog.

Kliknutím na OK se komponenta nainstaluje. Rychlost závisí na aktuálni dostupnosti Parallels update serverů.Jakmile je modul instalovaný, objeví se ve vlastnostech webu další ikona - Performance. Po kliknutí na ni se objeví okno, kde můžete nastavit šířku pásma (v kB/s) pro kokrétní web nebo maximální počet současně připojených klientů.
V tomto případě bylo nastaveno toto omezení:
  1. web má vyhrazeno pouze 32 KB/s pro všechny klienty, co jsou k němu připojeni (tzn o toto pásmo se dělí)
  2. je povoleno maximálně 50 spojení k serveru. 

Samozřejmě že není nutné zaškrtnout obě volby.

POZOR: nastavené hodnoty jsou pouze ilustrativní - pečlivě rozmyslete, co komu povolíte.