WordPress: Aruba HiSpeed ​​Cache plugin

Proč je důležité používat plugin Aruba HiSpeed Cache?


Použití HiSpeed Cache znamená, že dynamický obsah je po prvním načtení uložen v paměti serveru, aby se mohl vrátit uživateli a umožnil mu procházet webové stránky v co nejkratším čase. Tím se zlepšuje zážitek z prohlížení pro uživatele i hodnocení webových stránek ve vyhledávačích.
 
Plugin Aruba HiSpeed Cache lze použít pouze v případě, že je WordPress aktivní na platformě FORPSI Hosting (Linux, WP Ready).

 
Jak plugin funguje


Aruba HiSpeed Cache je plugin, který přímo spolupracuje se službou HiSpeed Cache hostingové platformy FORPSI a automatizuje správu ovládacího panelu WordPressu, aniž by bylo nutné používat ovládací panel domény.
 
Plugin funguje, pokud je povolena služba HiSpeed Cache; aktivace může trvat až 15 minut, proto vás zpráva upozorní, že cache nejsou povoleny, a může se zobrazovat až do dokončení procesu; další podrobnosti naleznete v návodu.

Plugin je navržen tak, aby vyprázdnil cache při aktualizaci dynamického obsahu, jako jsou příspěvky, stránky, články atd., na vašem webu. Podle typu obsahu lze zvolit různé možnosti vymazání cache.


Instalace a konfigurace pluginu


Nejprve je třeba zkontrolovat, zda je doména hostována na jednom z výše uvedených typů serverů. Existují 2 způsoby instalace pluginu:
 1.  Přejděte na ovládací panel WordPressu a podle pokynů v tomto průvodci přidejte plugin. Vyhledat jej lze pod názvem Aruba HiSpeed Cache.;
 2.  Přejděte na wordpress.org a stáhněte si balíček Aruba HiSpeed Cache, který by se měl nahrát přes FTP do složky "/wp-content/plugins".
Aktivujte Cache u webhostingu přes zákaznickou administraci

 1. přihlaste se do zákaznické administrace na adrese admin.forpsi.com či admin.forpsi.sk 
 2. rozklikněte si správu webhostingu a poté editujte konkrétní web
 3. v řádku "Dynamic cache" klikněte na aktivovat


Správa dynamické cache webu je popsána v tomto článku znalostní báze.


Po instalaci by měl být nakonfigurován z ovládacího panelu WordPressu následujícím způsobem.:

 1. Přejděte na ovládací panel WordPress.
 2. Klikněte na Pluginy -> Nainstalované pluginy v levém menu.
 3. Klikněte na možnost Povolit pod názvem pluginu.
 4. Klikněte na Nastavení pod názvem pluginu: otevře se stránka zobrazující typy dynamického obsahu (články, komentáře atd.), které lze spravovat, a různé možnosti, které lze pro každý z nich nastavit; jakmile je služba HiSpeed Cache povolena, můžete pomocí pluginu automaticky (nebo ručně) odstranit mezipaměť při každé aktualizaci stránky nebo příspěvku, což urychlí prohlížení webu. Doporučuje se výchozí konfigurace s ponecháním předvolených možností.
 5. Tlačítko Vymazat mezipaměť však odstraní mezipaměť z celého webu, i když není vybrána možnost Povolit automatické vymazání mezipaměti.

  Níže uvedený obrázek je příkladem; nastavení se liší v závislosti na požadavcích uživatele.


Chcete-li zkontrolovat, jak se výkon webu zlepšil díky správě mezipaměti, musíte se odhlásit z ovládacího panelu WordPressu. Případně můžete otevřít okno v soukromém (anonymním) režimu nebo použít jiný prohlížeč. Je to nutné, protože po přihlášení do ovládacího panelu WordPress obsahuje prohlížeč soubor cookie, který serveru říká, aby nepoužíval mezipaměť.
 
Pro účely ověření volá zásuvný modul webové stránky pomocí Aruba-ua user-agent. Tato volání jsou započítávána do statistik návštěv webových stránek (pokud jsou povolena), ale uživatel se může rozhodnout, že je vyloučí tím, že je identifikuje prostřednictvím user-agent.